Herkesin hayali bembeyaz bir gülüşe sahip olmaktır. Çünkü sağlıklı ve beyaz dişler estetik açıdan oldukça önemlidir. Fakat bazılarının genetik olarak dişleri sarıdır bazılarının da gün içerisinde yiyip içtiklerinden dolayı dişleri zamanla sararır. Bununla beraber dişler düzenli olarak fırçalanıp ağız bakım suları ile temizlense bile hayal edilen beyazlık elde edilmez. İşte bu durum özgüvenimizi derinden etkiler. Bizler de mutsuzluğa sürüklenmemek adına diş beyazlatma arayışlarına gireriz.

Fakat bu arayışa geçmeden önce bilmeliyiz ki dişlerin sararmasına neden olan faktörleri ortadan kaldırırsak diş beyazlatma süreci daha olumlu sonuçlanır. Örneğin günlük olarak tüketilen yiyecekler ve çay, kahve, meyve suyu, şarap gibi içecekler dişlerin zamanla sararmasına neden olur. Bununla birlikte sigara kullanımı sonucunda da dişlerin doğal beyazlığı gölgelenir. İşte öncelikle dişlerin sararmasına dışardan etkisi olan faktörleri hayatımızdan çıkarmalıyız. Sonrasında ise daha medikal yöntemleri değerlendirebiliriz. Diş beyazlatma yöntemi ile diş rengi birkaç tona kadar açılabilmektedir. Son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Hekim eşliğinde yapılabildiği gibi hastanın kendisi de bu işlemi gerçekleştirebilir. Diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilirken kullanılan maddeler oksijen açığa çıkarır ve ağartma işlemi gerçekleştirilir. Fakat bilinmelidir ki diş beyazlatma işlemi ağız sağlığına dikkat eden bireyler üzerinde uygulanmalıdır. Çünkü bu işlem kozmetik bir işlemdir ve herkes için uygun değildir. Bu işlemin kimlere uygulanabileceğine ise diş hekimi karar vermektedir. Hekim kontrolünde olmayan diş beyazlatma yöntemleri de mevcuttur.

Eczanelerden temin edilen macunlar, gargaralar da diş beyazlatmada etkilidir. Bunun için de eczacınıza danışmanız gerekmektedir. Fakat bu tarz ürünlerin beyazlatma oranı düşük olmakla beraber kalıcılığı da oldukça kısa sürelidir. Diş hekimleri bu tarz ürünleri genellikle hekim kontrolündeki diş beyazlatma işleminin sonrasında tavsiye etmektedirler. Siz de diş hekiminizden kendi diş renginizle ve uygulanacak diş beyazlatma yöntemiyle ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş yüzeyindeki sararmayı gidermek amacıyla çeşitli yollara başvurulmaktadır. Öncelikle beyazlatıcı diş macunları kullanılarak bu sararmanın kontrol altına alınıp alınmadığına bakılmalıdır. Fakat genellikle dişlerin derin tabakalarına nüfuz etmedikleri için sadece yüzeysel lekeler üzerinde etki gösterirler. Bu etki ise anlık ve geçicidir. Bu tarz macunlar diş tonunu sadece bir tona kadar açabilmektedirler. Bununla birlikte beyazlatıcı jeller ve bantlar da kullanılmaktadır. Bu jelleri hasta fırça yardımıyla diş yüzeyine sürerek diş beyazlatma işlemini gerçekleştirir.

İlgili Link: Apseli Diş Tedavisi

Bu işlem yaklaşık iki hafta sürmektedir. Bant işlemi de dişlerin üzerine yapıştırılarak uygulanmaktadır. Bu işlemler başta anlık bir etki gibi görünse de dört ayın sonunda nihai sonuç elde edilmektedir. Fakat bilinmelidir ki hekim kontrolünde olmayan bu beyazlatma işlemleri hastaya tavsiye edilmemektedir. Çünkü hasta kullanılan ürünün içerik bilgisine sahip değildir.

Ev Tipi Diş Beyazlatma Sistemleri: Diş hekiminin desteklediği beyazlatmadır. Öncelikle diş hekimi hastanın diş ölçüsünü alır ve şeffaf bir ağız plağı hazırlar. Hekim tarafından hastaya bu plakların nasıl kullanılması gerektiği anlatılır. Bu plaklar hasta tarafından dört hafta kadar kullanılır. Her hafta hekim kontrolüne gidilir. Fakat sonuç her hastada değişiklik göstermektedir. Çünkü her hastanın dişindeki lekelerin yoğunluğu ve dişinin açılma tonu farklıdır.

Ofis Tipi Beyazlatma Sistemleri: En hızlı sonuç veren işlemdir. Seans öncesinde hastadan diş temizliği yapması istenir. Sonrasında dişi üzerine sürülecek ajanın etkisinden korumak için koruyucu jeller sürülür. Beyazlatıcı ajanlar doğrudan dişin üzerine uygulanır. Beraberinde ışık ve ısı kullanılır. Sonuç yaklaşık bir saatlik uygulama sonucunda elde edilir. Uygulama genellikle iki ya da üç seans yapılmaktadır.

Seans sonunda hastadan renklendirici gıdalardan ve çay kahve gibi diş rengini değiştiren içeceklerden uzak durması istenir. Diş beyazlatma işlemlerinden sonra hastalarda hassasiyet oluşabilmektedir. Bu hassasiyetlerin giderilmesi için çeşitli diş macunları ve ağız bakım suları kullanılabilmektedir. Kendinize en uygun diş beyazlatma yöntemi için diş hekiminizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dişlerin estetik duruşu görünümüne dikkat eden kişiler için oldukça önemlidir. Dişlerin sararması kişilerde psikolojik rahatsızlıklara dahi sebep olabilmektedir. Evde uygulanacak yöntemler geçici bir etki gösterse de hekim eşliğinde gerçekleştirilen beyazlatma işlemi ile daha kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Evde doğal yollarla diş beyazlatma işlemlerinde en çok kullanılan ürünlerden biri karbonattır.

Fakat karbonat doğru kullanılmadığında diş minesine zarar vermektedir. Bu tip doğal yöntemleri uygulamadan önce bir diş hekimine danışmanız tavsiye edilmektedir. Hekim kontrolünde yapılan diş beyazlatma yöntemlerinde ise bu işlemin nasıl gerçekleştiğiyle ilgili bir ön araştırma yapmanız önemlidir. Hekiminizden kullanılan maddeyle ilgili detaylı bilgi isteyebilirsiniz ve herhangi bir alerjiniz olup olmadığı konusunu da araştırabilirsiniz. Diş beyazlatma işlemi gerçekleştirildikten sonra ise dikkat edilmesi gereken farklı hususlar vardır. Hastalarda genellikle hassasiyet görülmektedir fakat bu durum geçicidir.

İlgili Link: Ağız Kanseri

İlk gün ağrı oluşabilmektedir. Bunun için ağrı kesici kullanılabilir. Birkaç gün boyunca soğuk ve sıcak yiyecek içeceklerden kaçınılmalıdır. Sigara, çay, kahve, şarap gibi diş rengini değiştiren ürünlerden olabildiğince uzak durulmalıdır. Özellikle diş beyazlatma işleminden sonraki birkaç gün kesinlikle kullanılmamalıdır. Bununla birlikte kullanılan diş macunu da oldukça önemlidir. Diş beyazlatma etkisini artıracak bir diş macunu tercih etmeniz kalıcı beyazlık açısından oldukça önemlidir. Günde iki kere dişler fırçalanmalı ve ağız bakımı yapılmalıdır.

Bunlar yapıldığı sürece diş beyazlığı kalıcı hale gelmektedir. Bu kurallara uyulmadığı sürece diş beyazlığı sürede eski haline dönecektir. Dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bir diğer husus da şudur. Diş beyazlatma işlemi, süt dişlerinde yapılmamaktadır. Ayrıca hamilelik döneminde de diş beyazlatma işlemi yapılmamaktadır. Uygulanacak olan işlem için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Diş Beyazlatma Ücretleri

Bazı yapısal bozukluklar diş rengi farklılığına yol açmaktadır. Anne karnındayken maruz kalınan ilaçlar ya da günlük kullanımda diş renginin değişmesine sebep olacak yiyecek ve içecekler de dişlerin sararmasına neden olmaktadır. İçilen sudaki flor miktarının dahi dişler üzerinde etkisi olduğu bilinmektedir. Dişlerdeki renklenmeler ikiye ayrılmaktadır. İç renkleme daha çok anne karnında oluşan yapısal bozukluklardan kaynaklıdır. Giderilemeyen lekelerdir. Dış renklenme ise çay, kahve, şarap, sigara gibi dış etmenlerden dolayı oluşmaktadır.

Bu lekelerden kurtulmak daha kolaydır. Bu iki tip lekelenme için farklı tedavi süreçleri gerekmektedir. Diş beyazlatma işlemine karar veren hastaların gözettiği en önemli hususlardan biri kuşkusuz uygun fiyattır. Bundan dolayı da en iyi hizmetin en uygun fiyatta alınabileceği bir hekime başvurmanız oldukça önemlidir. Son yıllarda yaygınlaşan diş beyazlatma işlemleri için hekimin uygun gördüğü tedavi sürecine göre de farklı ücretlendirmeler uygulanmaktadır. Diş beyazlatma ücretlerinde genellikle sabit bir fiyat bulunmamaktadır.

Ortalama 500 TL ile 3000 TL arasında fiyat değişikliği görülebilmektedir. Bu fiyat aralığı diş hekiminizin hangi tedaviyi uygulayacağına göre değişmektedir. Diş hekiminiz lazer ile diş beyazlatma yöntemini uygun görürse de fiyatlandırma buna göre değişir. Diş hekimi diş renginizi belirledikten sonra uygulanacak seans sayısı da bu duruma göre belirlenmektedir. Diş beyazlatma yöntemlerinde her hekim kendi tarifesini belirler ve buna göre ücret alır. Bundan dolayı fiyat konusunda net bir rakam söylenememektedir.

101 Yorumlar

 1. feleloumn

  5 Nisan 2023

  priligy online So, these are things that we do need to consider and understand as we are thinking about and given options when it comes to procedures or medication or making choices with the health of our uterus

 2. cheap louis vuitton bags

  29 Nisan 2023

  I received the package. Thank you for your prompt service. actually Your reputation and feedback is true. I am very satisfied with the product and your service. for instance the I will definitely refer potential customers to you. you decide It was a pleasure to do business with you. Thank you again.
  cheap louis vuitton bags https://www.louisvuittonsoutlet.com/

 3. EyeToick

  6 Mayıs 2023

  cheapest generic sildalis [url=http://sildalis.trade/]cheapest generic sildalis[/url] canadian pharmacy sildalis

 4. Darrylalums

  7 Mayıs 2023

  I always compare prices and read reviews before I [url=http://flassix.com/]buy lasix online cheap[/url].

 5. EyeToick

  7 Mayıs 2023

  dapoxetine online uk [url=https://dapoxetine.charity/]buy dapoxetine nz[/url] buy dapoxetine online usa

 6. SueToick

  9 Mayıs 2023

  cymbalta lexapro [url=http://escitalopram.gives/]cipralex generic best price[/url] best price lexapro 20 mg

 7. EyeToick

  9 Mayıs 2023

  benicar 20 mg tablet price [url=http://benicar.gives/]benicar 20 mg tablet[/url] generic benicar pill

 8. EyeToick

  9 Mayıs 2023

  lexapro 10 mg cost [url=https://escitalopram.gives/]price of lexapro without insurance[/url] lexapro price

 9. Michaelhaist

  10 Mayıs 2023

  [url=http://nexium.foundation/]where can i buy nexium over the counter[/url]

 10. JosephSunty

  11 Mayıs 2023

  budesonide 200 [url=https://budesonide.charity/]budesonide pill cost[/url] budesonide 9 mg coupon

 11. EyeToick

  12 Mayıs 2023

  [url=http://sertraline.foundation/]18000mg zoloft[/url]

 12. SueToick

  12 Mayıs 2023

  diclofenac topical [url=https://diclofenac.foundation/]diclofenac brand name in usa[/url] diclofenac cream canada

 13. AshToick

  12 Mayıs 2023

  [url=http://sertraline.foundation/]zoloft over the counter[/url]

 14. EyeToick

  13 Mayıs 2023

  [url=https://avana.pics/]avana[/url]

 15. Michaelhaist

  13 Mayıs 2023

  [url=http://vermox.party/]vermox tablets buy online[/url]

 16. EyeToick

  13 Mayıs 2023

  [url=https://celecoxib.best/]cheapest generic celebrex[/url]

 17. Darrylalums

  13 Mayıs 2023

  I was misled into buying [url=https://clomid2023.online/]generic Clomid online[/url] that turned out to be counterfeit.

 18. WilliamWhors

  14 Mayıs 2023

  [url=https://yasmin.gives/]buy yasmin pill usa[/url]

 19. EyeToick

  14 Mayıs 2023

  biaxin uti [url=https://biaxin.charity/]biaxin for pneumonia[/url] biaxin xl 500mg

 20. ZakToick

  14 Mayıs 2023

  [url=https://felomax.com/]flomax generic alternative[/url]

 21. AshToick

  14 Mayıs 2023

  where to buy amoxil [url=https://amoxila.charity/]amoxil 500 pill[/url] where to buy amoxil

 22. Samuelabing

  15 Mayıs 2023

  cleocin generic [url=https://cleocin.party/]cleocin cream[/url] cleocin 30 300mg

 23. authentic cheap jordans

  15 Mayıs 2023

  Read reviews and was a little hesitant since I had already inputted my order. alternatively but thank god, I had no issues. just like the received item in a timely matter, they are in new condition. direction so happy I made the purchase. Will be definitely be purchasing again.
  authentic cheap jordans

 24. cheap louis vuitton bags

  16 Mayıs 2023

  Read reviews and was a little hesitant since I had already inputted my order. as but thank god, I had no issues. including received item in a timely matter, they are in new condition. in any event so happy I made the purchase. Will be definitely be purchasing again.
  cheap louis vuitton bags

 25. Elwoodlet

  16 Mayıs 2023

  Don’t let a lack of prescription hold you back – get [url=https://cipro.gives/]cipro no prescription[/url] today.

 26. EyeToick

  16 Mayıs 2023

  [url=http://budesonide.lol/]budesonide 200 mg[/url]

 27. EyeToick

  16 Mayıs 2023

  diclofenac 50mg price in india [url=https://diclofenac.foundation/]diclofenac 100 mg capsule[/url] can you buy diclofenac over the counter in usa

 28. Read reviews and was a little hesitant since I had already inputted my order. or it may be but thank god, I had no issues. for instance received item in a timely matter, they are in new condition. regardless so happy I made the purchase. Will be definitely be purchasing again.
  http://www.louisvuittonsoutletonline.com

 29. SamToick

  17 Mayıs 2023

  [url=https://acyclovirvn.online/]acyclovir 400mg tablets price[/url]

 30. EyeToick

  17 Mayıs 2023

  [url=https://prednisone.party/]prednisone 20 mg over the counter[/url]

 31. EyeToick

  17 Mayıs 2023

  [url=http://trazodone.beauty/]trazodone 75 mg tab[/url]

 32. EyeToick

  17 Mayıs 2023

  [url=https://albendazole.party/]albendazole with no rx[/url]

 33. SueToick

  17 Mayıs 2023

  [url=https://disulfiram.science/]how much is antabuse[/url]

 34. JoeToick

  17 Mayıs 2023

  [url=http://mebendazole.foundation/]vermox usa[/url]

 35. SamToick

  18 Mayıs 2023

  [url=https://seroquelpill.online/]seroquel 0.5 mg[/url]

 36. AshToick

  18 Mayıs 2023

  [url=https://trazodone.beauty/]trazodone online uk[/url]

 37. EyeToick

  18 Mayıs 2023

  [url=https://albendazole.party/]albendazole prescription[/url]

 38. Curtisderie

  19 Mayıs 2023

  [url=http://priligy.gives/]can i buy priligy in usa[/url]

 39. SueToick

  19 Mayıs 2023

  [url=http://lisinopril.skin/]lisinopril 20 mg 12.5 mg[/url]

 40. EyeToick

  20 Mayıs 2023

  [url=https://atarax.ink/]atarax prescription uk[/url]

 41. Michaelhaist

  20 Mayıs 2023

  [url=http://zanaflex.foundation/]zanaflex cost[/url]

 42. WilliamWhors

  20 Mayıs 2023

  [url=http://estrace.best/]estrace price india[/url]

 43. EyeToick

  21 Mayıs 2023

  [url=http://prednisonee.com/]prednisone 30[/url]

 44. EyeToick

  22 Mayıs 2023

  [url=http://diflucan.science/]generic diflucan[/url]

 45. Elwoodlet

  22 Mayıs 2023

  [url=https://levaquin.lol/]buy levaquin online[/url]

 46. Curtisderie

  23 Mayıs 2023

  cephalexin tablets price [url=https://cephalexin.science/]cephalexin 500mg[/url] cephalexin cap 500mg price

 47. Darrylalums

  24 Mayıs 2023

  [url=https://orlistat.foundation/]xenical price in australia[/url]

 48. EyeToick

  24 Mayıs 2023

  [url=http://metformini.online/]metformin 500 mg price south africa[/url]

 49. SueToick

  25 Mayıs 2023

  [url=https://inderal.charity/]buy inderal no prescription canada[/url]

 50. Samuelabing

  25 Mayıs 2023

  [url=https://retinoa.foundation/]retino 0.25 cream[/url]

 51. EyeToick

  25 Mayıs 2023

  [url=https://drugstoreviagra.online/]online viagra tablet canada[/url]

 52. EyeToick

  26 Mayıs 2023

  [url=http://vermox.charity/]vermox 500mg tablet[/url]

 53. JackToick

  26 Mayıs 2023

  [url=https://zoloft.africa/]zoloft 200 mg tablet[/url]

 54. AlanToick

  26 Mayıs 2023

  [url=https://cleocin.science/]clindamycin[/url]

 55. SueToick

  26 Mayıs 2023

  [url=https://lasix.africa/]furosemide 125mg[/url]

 56. EyeToick

  26 Mayıs 2023

  [url=https://levaquin.lol/]purchase levaquin[/url]

 57. Elwoodlet

  26 Mayıs 2023

  [url=https://iprednisone.com/]how to purchase prednisone online[/url]

 58. AshToick

  27 Mayıs 2023

  [url=http://prednisonee.com/]prednisone prescription online[/url]

 59. Samuelabing

  28 Mayıs 2023

  [url=http://baclofen.science/]cost of baclofen 20 mg[/url]

 60. JosephSunty

  28 Mayıs 2023

  [url=https://atarax.ink/]atarax cost uk[/url]

 61. AlanToick

  28 Mayıs 2023

  [url=https://levaquin.lol/]levaquin 750mg[/url]

 62. IvyToick

  28 Mayıs 2023

  [url=http://erythromycin.party/]erythromycin 250mg tab[/url]

 63. EyeToick

  28 Mayıs 2023

  [url=https://prednisolone.beauty/]purchass of prednisolone tablets[/url]

 64. SamToick

  29 Mayıs 2023

  [url=https://clonidine.beauty/]clonidine 100 mg[/url]

 65. SueToick

  29 Mayıs 2023

  [url=https://iprednisone.com/]prednisone without a script[/url]

 66. lawe xweenidkar

  29 Mayıs 2023

  أكبر شركة لانتاج أنابيب البولي ايثيلين و يو بي سي ومستلزماتها للمنتجات الصناعية في عيراق

 67. EyeToick

  29 Mayıs 2023

  [url=https://clonidine.beauty/]0.2 mg clonidine[/url]

 68. EyeToick

  29 Mayıs 2023

  [url=https://lisinoprilas.com/]lisinopril 5 mg price[/url]

 69. AshToick

  30 Mayıs 2023

  [url=http://metformini.online/]metformin 800[/url]

 70. EyeToick

  31 Mayıs 2023

  [url=http://fluconazole.science/]where can you get diflucan[/url]

 71. Michaelhaist

  31 Mayıs 2023

  [url=https://jjpharmacynj.online/]online pharmacy cialis[/url]

 72. Richardpsync

  31 Mayıs 2023

  [url=https://synteroid.com/]price for 125mcg synthroid[/url]

 73. SueToick

  31 Mayıs 2023

  [url=https://acyclovirvn.online/]where can i buy acyclovir over the counter[/url]

 74. Davispup

  31 Mayıs 2023

  [url=https://levothyroxine.foundation/]levothyroxine 50 mcg[/url]

 75. Richardpsync

  31 Mayıs 2023

  [url=https://strattera2023.online/]strattera 10 mg[/url]

 76. IvyToick

  31 Mayıs 2023

  [url=http://finpecia.trade/]cheap propecia singapore[/url]

 77. EyeToick

  1 Haziran 2023

  [url=http://valtrex.science/]valtrex cream coupon[/url]

 78. JosephSunty

  1 Haziran 2023

  [url=https://sumycin.best/]tetracycline 300[/url]

 79. JosephSunty

  2 Haziran 2023

  [url=https://trustedtablets.discount/]secure medical online pharmacy[/url]

 80. WilliamWhors

  3 Haziran 2023

  augmentin 875 mg price [url=https://augmentin.trade/]augmentin 625mg tablets price in india[/url] buy augmentin

 81. SueToick

  3 Haziran 2023

  [url=https://azithromycinrb.online/]average cost of zithromax[/url]

 82. JackToick

  3 Haziran 2023

  [url=http://prednisonecrs.online/]prednisone rx[/url]

 83. EyeToick

  3 Haziran 2023

  [url=https://gabapentinpill.online/]cost of gabapentin 800 mg[/url]

 84. SamToick

  4 Haziran 2023

  [url=https://valtrex.science/]discount valtrex online[/url]

 85. Michaelhaist

  4 Haziran 2023

  [url=http://methocarbamol.charity/]robaxin 850 mg[/url]

 86. SueToick

  5 Haziran 2023

  [url=http://hydroxychloroquine.skin/]plaquenil 200 mg canada[/url]

 87. WilliamWhors

  5 Haziran 2023

  cephalexin 500 mg prices [url=https://cephalexin.science/]keflex 500 mg[/url] price for cephalexin 500mg

 88. JosephSunty

  5 Haziran 2023

  [url=http://ampicillinpill.online/]ampicillin 1g[/url]

 89. Samuelabing

  6 Haziran 2023

  [url=https://dipyridamole.foundation/]dipyridamole 25 200 mg[/url]

 90. Darrylalums

  6 Haziran 2023

  [url=http://finasterideproscar.foundation/]propecia tablets price in india[/url]

 91. shiensugs

  6 Haziran 2023

  Earlier, he had been walking with the assistance of a walker cialis price Methicillin- Resistant superficial capillary endothelial cells, with antibiotics

 92. Richardpsync

  6 Haziran 2023

  [url=http://fluconazole.charity/]diflucan online cheap without a prescription[/url]

 93. SueToick

  7 Haziran 2023

  [url=http://ampicillinpill.online/]ampicillin buy online[/url]

 94. AlanToick

  8 Haziran 2023

  [url=http://albenza.gives/]order albenza over the counter[/url]

 95. EyeToick

  8 Haziran 2023

  [url=http://hydroxychloroquine.gives/]hydroxychloroquine medication[/url]

 96. EyeToick

  8 Haziran 2023

  [url=https://anafranil.charity/]anafranil over the counter[/url]

 97. ZakToick

  8 Haziran 2023

  [url=https://sumycin.best/]tetracycline 500 mg coupon[/url]

 98. SamToick

  8 Haziran 2023

  [url=http://albenza.gives/]buy albenza[/url]

 99. Elwoodlet

  9 Haziran 2023

  [url=http://drugstorecialis.online/]buy cialis tablets australia[/url]

 100. EyeToick

  10 Haziran 2023

  [url=https://atomoxetine.gives/]strattera otc[/url]

 101. Michaelhaist

  10 Haziran 2023

  [url=https://permethrin.gives/]acticin online[/url]

Cevap bırakın