Warning: Use of undefined constant videoseo - assumed 'videoseo' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/klinik43.com/httpdocs/inc/header.php on line 78

Warning: Illegal string offset 'seotitle' in /var/www/vhosts/klinik43.com/httpdocs/inc/header.php on line 78
Ağız Kokusunun Nedenleri Nelerdir?

Ağız Kokusunun Nedenleri Nelerdir?

Ağız Kokusunun Nedenleri Nelerdir?

Gönderi Klinik43 tarafından paylaşılmıştır.

Yiyeceklerin bazıları baharatlı ve keskin kokulu besinlerdir. Bu yiyecekler hem kendileri baskın kokuya sahip hem de yedikten sonra sindirim sistemi bu besinleri işlediğinde aynı kokuyu vücuttan ter veya dışkı ile de atar. Soğan, sarımsak, baharatlı yiyecekler kendileri gibi vücuda girdikten sonra da kokuya sebep olur. Özellikle bu tür yiyecekler yenildiğinde mutlaka ağız ve diş bakımını yapmak gerekir.

Tıbbi Açıdan Ağız Kokusu

Ağız kokusu insanın yetersiz tükürük salgılamasından kaynaklanır. Ağız içi asit bakımından oldukça zengindir. Ağız içi mukozası mikroplardan ve bakterilerden ağız içini temizlemek için tükürük salgılamaya ihtiyaç duyar. Ancak bazı kişilerde tükürük salgısı azdır. Tükürük salgısının az olduğu kişilerde ağız kokusu çok daha fazla yaşanır.

Vücutta ağrısı en çekilmez bölgelerden biri ağız ve diş bölgesidir. Aynı zamanda tedavi edilmeyen ağız ve diş problemleri farklı hastalıklara yol açabilir, diş kaybı, diş eti hastalıkları, ağız içi hastalıklarına sebep olabilir. En çok kullandığımız vücut bölümlerimizden biri olan ağız ve diş bölgesi için sorunların giderilmesinde ve tedavi edilmesinde uzman bir hekim ya da klinikten hizmet almak büyük önem taşır. Aksi durumlarda sonuçlar geri dönülmez bir hale dönüşebilir, mevcut şikayetleriniz katlanarak artmaya devam edebilir.


Doğru ve hızlı bir tedavi süreci için uzman hekim kadrosu, profesyonel son teknolojiyle donatılmış ekipmanlar, kaliteli malzemeler ve bölgenin en iyisi olmayı vizyon edinmiş kurumsal yapımızla Kütahya ağız ve diş sağlığı merkezi olarak Kütahya halkına hizmet vermeye devam ediyoruz. Kütahya sınırları içinde daha önce yapılamaz denilen ve farklı bölgelerde tedavi olmak üzere sevk edilmesi uygun görülen tedaviler de dahil olmak üzere ağız ve diş sağlığı alanında tüm sorunlarınızı ortadan kaldırıyor, sağlıklı bir yaşam sürmeniz için tüm imkanlarımızla çaba sarf ediyoruz. 2016 yılından beri hizmet veren Klinik 43 Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, üst düzey diş hekimliği, uzman diş hekimi kadrosu, modern ekipmanlar sayesinde tüm hastaların merkezimizden memnun ayrılması için çalışmaktadır. Merkezimizde devam eden hizmetlerimizden bazıları şu şekildedir; kanal tedavisi, diş protezleri ve tedavisi, çene cerrahisi, çocuk diş hekimliği, ortodonti çözümleri ve ortodontik tedaviler, implant tedavileri, estetik diş hekimliği uygulamaları…


Kliniğimizde tedavi olmak için sitemiz üzerinden online randevu oluşturabilir, sıra beklemeden hızlı ve doğru bir tedavi ile Klinik 43’ten memnun bir şekilde ayrılabilir, günlük hayatınızı eski rahatlığınızda idame ettirmeye devam edebilirsiniz.