Warning: Use of undefined constant videoseo - assumed 'videoseo' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/klinik43.com/httpdocs/inc/header.php on line 78

Warning: Illegal string offset 'seotitle' in /var/www/vhosts/klinik43.com/httpdocs/inc/header.php on line 78
Diş Apsesi Nedenleri ve Çeşitleri | Diş Apsesi

Diş Apsesi Nedenleri ve Çeşitleri

Diş Apsesi Nedenleri ve Çeşitleri

Gönderi Klinik43 tarafından paylaşılmıştır.

Diş apseleri genellikle diş etine yabancı bir cismin batması ile oluşur. Vücudun lökosit miktarı artar. Dişte ve diş etinde ağrı ve zonklama biçiminde rahatsız ezici hassasiyet oluşur. Apseye sebep olan mikroorganizmalardır. Genellikle diş etinde ağrı kızarma şişlik ve sıcağa karşı hassasiyet oluşur. Etrafı sert ve orta kısmı genellikle yumuşaktır.

Diş apseleri yalnız dişte hassasiyet oluşturmaz. Aynı zamanda vücudun diğer organlarını da etkisi altına alır. Dolayısıyla diş apsesi son derece önemli ve en kısa sürede antibiyotik kullanılarak tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Apsenin Tedavi Edilmesi

Diş apseleri öncelikle doktor muayenesi ile tespit edilmeli ve en kısa sürede antibiyotik tedavisi uygulanarak tedavi edilmelidir. Tedavi edilmediği durumda mikroorganizmalar çoğalır ve vücudu etkisi altına alır. Aynı zamanda enfeksiyon özellikle ağız içi ve diş eti bölgesinde kanamalara sebep olur.