Warning: Use of undefined constant videoseo - assumed 'videoseo' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/klinik43.com/httpdocs/inc/header.php on line 78

Warning: Illegal string offset 'seotitle' in /var/www/vhosts/klinik43.com/httpdocs/inc/header.php on line 78
İmplant Tedavi Süreci | Klinik 43

İmplant Tedavi Süreci Ne Kadardır

İmplant Tedavi Süreci Ne Kadardır

Gönderi Klinik43 tarafından paylaşılmıştır.

İmplant tedavisinde sure hastadan hastaya farklılık gösterir. İmplant tedavisi her hasta için aynı biçimde ve aynı aşamalarda yapılmaz. Öncelikle hekimin çene kemiğinin implant tedaviye uygun olup olmadığını tespit eder. Bunun için röntgen çekilir ve çene kemiği implant tedavisi için uygunsa implant tedavine başlanır. Çene kemiğine çakılan vidalar cerrahi bir uygulamadır. Daha sonraki aşaması ise çakılan vidaların doku ile uyum sağlaması beklenir.

İmplant Tedavi Süresince Hasta Nelere Dikkat Etmelidir?

Implant tedavisi ve diğer birçok tedavide öncelikle ağız içi bakımı ve hijyeni son derece önemlidir. Kök görevi gören implant vidaları çene kemiğine yerleştirildikten sonra vidaların doku ile uyum sağlaması için belli bir süre beklemek gerekir. Bu süre 3-4 ay gibi bir süredir. Bu süre aynı zamanda iyileşme sürecidir. Hastanın ağız içi bakımı konusunda hekimin bütün önerilerini titizlikle uygulanması gerekir.