Warning: Use of undefined constant videoseo - assumed 'videoseo' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/klinik43.com/httpdocs/inc/header.php on line 78

Warning: Illegal string offset 'seotitle' in /var/www/vhosts/klinik43.com/httpdocs/inc/header.php on line 78
İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gönderi Klinik43 tarafından paylaşılmıştır.

İmplant tedavisi günümüzde birçok tedavinin alternatiflerini bir arada toplayan bir tedavidir. Tek bir diş eksikliği olan hastalara uygulanabildiği gibi bütün diş eksikliklerinde de rahatlıkla yapılmaktadır. Ancak implant tedavisinin yapılabilmesi için çene dokusunun buna müsait olması gerekir.

Genellikle ileriki yaşlarda osteoporoza bağlı olarak kemik erimesi bulunan hastalarda implant tedavisi yapılamamaktadır. Fakat günümüzde buna da alternatif üretilmiş, kemik tozu içeren çene kemiği protezi yapılarak implant tedavisi bunun üzerine rahatlıkla yapılmaktadır.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır

İmplant tedavisi iki aşamada gerçekleştirilir. İmplant tedavisi çene cerrahisini içine alan tedavilerden biridir. Ancak standart bir implant tedavisinde iki aşama da tedavi gerçekleştirilir. Implant vidalarının yerleştirileceği bölge lokal anestezi ile uyuşturularak diş eti kaldırılır ve kemik yoğunluğuna yüksekliğine bakılarak implant vidalar kemiğe yerleştirilir. Diğer ikinci aşamada ise kemikle takılan implant videolarının bütünleşmesi beklenir. Son aşama olan dişlerin yerleştirilmesi ve kaplamaların yapılması aşamasıdır.