Warning: Use of undefined constant videoseo - assumed 'videoseo' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/klinik43.com/httpdocs/inc/header.php on line 78

Warning: Illegal string offset 'seotitle' in /var/www/vhosts/klinik43.com/httpdocs/inc/header.php on line 78
Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır? | Klinik 43

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gönderi Klinik43 tarafından paylaşılmıştır.

Kanal tedavisi sık sık enfeksiyon geçiren sorun çıkaran dişlerde dişi çekmek yerine onu kanal tedavisi ile restore ederek tekrar fonksiyonlarına dönüştürme tedavisidir. Kanal tedavisinin yapılabilmesi için öncelikle dişte enfeksiyon bulunmaması gerekir. Enfeksiyon olması durumunda önce enfeksiyon tedavi edilir ve ardından kanal tedavisi işlemine geçilir.

Kanal Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kanal tedavisi uzun bir tedavi değildir. Genellikle tek seansta yapılıp tamamlanır. Ancak dişin enfeksiyon olması durumunda önce enfeksiyon tedavi edilir. Enfeksiyon tedavi edildiğinde iki aşamalı kanal tedavisi yapılmış olur. Hasta tekrar diş hekimine gelir ve ikinci aşamada dişin içi tamamen boşaltılır. Diş köküne kadar pulpa denilen bölgeye kadar açılır. Burası dezenfektan maddelerle temizlenerek özel dolgu malzemeleri ile doldurulur.İlgili Link : Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır ?